Bir Web Site Nasıl Olmalı

çorlu web tasarım

çorluWeb Site tercihi stratejik bir öneme sahiptir. Nasıl bir siteye sahip olmak istediğinize karar vermeden önce ihtiyaçlarınızı, hedeflerinizi ve imajınızı belirlemelisiniz. Rakiplerinizin sitelerini incelemeli eksik ve iyi yanlarını görmelisiniz. Piyasa analizi yapmalısınız. Pazarınızda sizin işinizi kaç firma yapıyor bilmelisiniz. Rakiplerinizin internet politikalarını görmeli ve kendinizi ona göre konumlandırmalısınız. Ardından sıra temanızı kurgulamaya geliyor. Temada şu unsurlara dikkat etmelisiniz:
1- Web Siteniz sizi ve şirketinizi en doğru şekilde yansıtmalıdır.
2- Siteniz sade anlaşılır ve net olmalıdır. Karmaşık bir site kurmaktan kaçınınız.
3- İnsanlar bir sitede kalıp kalmayacaklarına 7 saniyede karar verirler bu sebeple kısa sürede ziyaretçinizi etkilemelisiniz.
Etkileyici olunuz
4- Kullanacağınız görsellerin kaliteli ve yasal olmasına özen gösteriniz. Kullanacağınız bazı görsellerin telif hakkı olabilir.
5- Sitenizin içerikleri özgün olmalıdır ve asla kopyala yapıştır yazılar kullanılmamalıdır.
6- Siteniz bütün cihazlara uyumlu olmalıdır ve hızlı yüklenmelidir.
7- Sitenizin SEO çalışması titizlikle yapılmış olmalıdır.
8- Site güncellemeleri planlı ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.
9- Sitenizin siber güvenliği sağlanmış olmalıdır.
10- Siteniz estetik olmalıdır.
11- Piyasa analizi yapmalısınız.
Web sitenizi yaparken tüm bu maddelere dikkat etmelisiniz. Eğer tüm bu maddelere ve daha fazlasına dikkat edilerek hazırlanmış profosyonel bir web siteye sahip olmak istiyorsanız Fin Yazılım doğru tercih. Sizin için piyasa analizi yaparak sitenizi en güzel şekilde hazırlıyoruz. Bize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Şimdiden başarınızı tebrik ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 15 =